| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 145 mΩ |
| Inductance | 10 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Inductor |
| Packaging | Reel |
| Saturation Current | 1 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height - Seated (Max) | 3.1 mm |
| Shielding | Shielded |
Stock: 510
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15216
Ext.Price$0.15216
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15216 | $0.15216 |
| 10 | $0.11942 | $1.19420 |
| 50 | $0.10301 | $5.15050 |
| 100 | $0.08885 | $8.88500 |
| 500 | $0.08100 | $40.50000 |
| 1000 | $0.07033 | $70.33000 |
